Foto: RBF Media voor pen.nl
De politie onderzoekt een steekincident in Nieuwegein. Vandaag rond 14.55 uur, kwam de melding binnen bij de politie dat er iemand is neergestoken in de buurt van de Anemoonstraat in de wijk Hoog Zandveld.
Inmiddels is bekend geworden dat het gaat om een 11-jarig meisje van Eritrese afkomst met wel de Nederlandse nationaliteit en woonde in de wijk. Het meisje werd midden op straat neergestoken, in het bijzijn van enkele leeftijdsgenootjes, zegt een politiewoordvoerder. De politie laat weten dat zij is overleden. Hulpdiensten, waaronder een zogenoemd Mobiel Medisch Team was ter plaatse om hulp te verlenen maar dit mocht niet meer baten. Zo’n team kan snel medische bijstand verlenen.
De omgeving is afgezet en inmiddels is er een zichtscherm geplaatst. De politie heeft een 29-jarige man aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het neersteken van het meisje. Het is onduidelijk of het slachtoffer en de verdachte bekenden van elkaar waren. Over de verdachte bracht de politie naar buiten dat hij uit Nieuwegein komt, evenals het slachtoffer. De politie bevestigt dat de 29-jarige man een Marokkaanse achtergrond heeft, na berichtgeving hierover door meerdere media.
De 29-jarige Marokkaan wordt aangehouden
Verslagen sfeer
In de straat waar het meisje is doodgestoken heerst een verslagen sfeer, zegt de woordvoerder. Voor buurtbewoners die iets hebben meegekregen van het drama is slachtofferhulp beschikbaar, zegt hij. “Mensen zijn emotioneel. Ze zijn geschrokken, angstig en verdrietig. We zijn er ter plekke om voor hen die dat nodig hebben een arm om de schouder te slaan.”
De politiewoordvoerder spreekt van een enorme tragedie: “Een wijkje, een straatje zoals er vele in Nederland zijn. En als daar op zaterdagmiddag een jong meisje om het leven wordt gebracht, is dat natuurlijk vreselijk.”
Burgemeester Marijke van Beukering laat weten erg geschrokken te zijn. “Wat hier vandaag is gebeurd, is afschuwelijk. Onze gedachten gaan nu in de eerste plaats uit naar de nabestaanden, familie en vrienden van het slachtoffer. Het is een nachtmerrie voor iedereen. Het is een zwarte bladzijde voor de naasten en voor Nieuwegein” aldus van Beukering. “De gemeente heeft zaterdagavond voor direct betrokkenen een eerste bijeen zijn georganiseerd in samenwerking met slachtofferhulp.”
De politie verzoekt iedereen die meer weet over het steekincident contact op te nemen met 112 of Meld Misdaad Anoniem. Over de toedracht van het incident zijn verder geen mededelingen gedaan. Buurtbewoners zeggen dat er eerder meldingen over hem zijn gedaan vanwege verward gedrag. Laatst nog afgelopen donderdagavond.
Onze redactie is op zoek naar de ooggetuigen van de arrestatie van de 29-jarige man. Deze ooggetuigen zou de arrestatie hebben gefilmd. Graag mailen naar redactie@pen.nl of Whatsapp naar 0646139696.
(Foto politie Regio Utrecht) Een Mobiele Plaats Delict (PD) unit werd geplaatst, van waaruit medewerkers van de Forensische Opsporing (FO) het onderzoek gingen verrichten. Slachtofferhulp werd ingeschakeld om direct betrokkenen bij te staan in de wijk.