Repair Café Nieuwegein ontving 5000ste reparatieverzoek

Zaterdag 5 april jl. was het Repair Café weer open in buurtplein Doorslag. Een half uur voor aanvang stond er al een rij van Nieuwegeiners voor de deur. Verschillende apparaten werden aangeboden voor reparatie, zoals een klok, een koffiezetapparaat of een lamp. Wat enkele bewoners alleen niet wisten, was dat het 5000ste reparatieverzoek op deze dag zou plaatsvinden.

Mevrouw Speksnijder is de 5000ste die een reparatieverzoek indiende. (Links wethouder Marieke Schouten)

De 5000ste verzoeker, mevrouw Wollie Speksnijder, stond nietsvermoedend in de rij met haar stofzuiger. Het snoer was kapotgegaan, waardoor de stofzuiger niet meer aanging. Bij het aanmelden van haar verzoek ging er plots een sirene af, waar ze erg van schrok. Wethouder Marieke Schouten (o.a. energietransitie, duurzaamheid en klimaat) nam het woord en kondigde aan dat mevrouw de 5000ste persoon is die een reparatieverzoek indient bij het Repair Café, sinds de opening in 2013. ‘Wat de vrijwilligers van het Repair Café doen, is ontzettend belangrijk werk’, vertelde wethouder Schouten in haar toespraak.

‘We hebben veel meer vrijwilligers nodig om het Café draaiende te houden. Door te repareren en niet te vervangen, maken we de tekorten aan grondstoffen een stukje kleiner en dragen we bij aan het milieu door minder weg te gooien. Daarnaast is het ook een manier om aan je portemonnee te denken in deze financieel moeilijke tijden’. De wethouder overhandigde mevrouw Speksnijder een oorkonde voor het 5000ste reparatieverzoek en vanuit Movactor werd een bloemetje aangereikt.

Daarna nam de voorzitter, Jos Storker, het woord. Exact 12 jaar geleden (6 april 2013) was de feestelijke opening van het eerste Repair Café in Nieuwegein. De initiatiefnemers waren Peer van Halderen, Hanny Sipman, en Henny Bruinsma. Na 10 succesvolle jaren is er een 2e locatie gestart in Galecop. Elke eerste zaterdag van de maand is er een Repair Café in Doorslag en elke derde zaterdag van de maand in Galecop.

Gemiddeld zijn er per maand 60 reparaties of adviezen. Hiermee heeft het Repair Café de circulaire gemeente Nieuwegein ondersteund in zijn doelstelling. Door het Repair Café wordt per maand 1.710 kilo aan CO2-uitstoot bespaard en 180 kilo aan onnodig afval. De reparaties zijn gratis, een donatie is welkom.

‘Nadat de toespraken waren gehouden, de feestelijke taartjes en de kopjes koffie op waren, gingen we door met repareren.’ Mevrouw Speksnijder was ondertussen ook bekomen van de schrik. ‘Dit is mijn eerste keer naar het Repair Café. Vroeger repareerde mijn man alles in huis, maar hij is helaas een jaar geleden overleden. Eigenlijk woon ik in Galecop, maar ik kan niet nog 3 weken wachten met mijn stofzuiger. Dus dan maar naar de Doorslag, dacht ik, maar ik had geen idee dat dit zou gebeuren!’ En haar stofzuiger? Die is uiteraard gerepareerd.

Wees betrokken. Reageer en geef een reactie op bovenstaand artikel!

Onze adverteerders maken pen.nl mogelijk


1
WhatsApp de redactie met nieuws en beelden